20.4.2024, 01:03
» » »

Як виростити перець
Коли сіяти перець на розсаду

Лютий – останній місяць календарної зими, та це зовсім не означає, що агророботи городникам слід очікувати лише весною. Саме цього місяця необхідно підготувати насіння перцю та посіяти його, аби отримати гарну розсаду.

 

Як правило, городники-аматори звикли заготовляти насіння цієї культури власноруч з дозрілих плодів улюблених сортів, а деякі віддають перевагу придбаному насінню нових елітних сортів. В такому випадку слід уважно ознайомитись з характеристикою сорту, звернути увагу на торговий бренд виробника та упаковку. На ній має бути помічено вага або кількість насінин, номер партії та дата кінцевого використання. Зараз у продажу є велика кількість різноманітних сортів і гібридів насіння перцю багатьох агрофірм і компаній, серед яких найчастіше зустрічаємо "Алекс", "Аэлита", "Астарта", "Вассма", "Світязь", "Семко", "Семена Украины", "Seminis" тощо. Аби уникнути підробок при купуванні, звертайте увагу на насіння відомих вам фірм, адже воно коштує дорожче і запаковане у подвійні пакети. Також слід віддавати перевагу насінню місцевих насіннєвих станцій, бо їх продукт вирощено саме у наших кліматичних умовах. Це у подальшому гарантує гарну схожість, адаптацію розсади до пересаджування та непоганий врожай.

Насіння перцю мають округлу форму, їх діаметр дорівнює трьом-п'яти міліметрів, отже, оптимальна глибина посадки насіння перцю - 0,6-1 см. Глибше садити культуру не варто, інакше насіння всі життєві сили розтратять на проростання, в результаті саджанці будуть відставати в розвитку, хворіти, гинути.

На сьогоднішній день в нашій поліській агрокліматичній зоні добре себе зарекомендували такі сорти солодкого перцю, як "Золотий ювілей", "Сонечко", "Колобок", "Шорокшари", "Альба", "Золотий фазан", "Текла".

 

розсада перцю  коли сіяти перець на розсаду  

Вирощування розсади перцю починається з таких основних заходів. Висівайте насіння у строки з середини до кінця лютого. Намагайтеся, щоб намічений для сівби день збігся з родючим знаком астрологічного календаря на "зростаючому" Місяці. За 10-12 днів до висівання готуйте ґрунтосуміш, якщо вона не була заготовлена з осені, у такому співвідношенні: 1 частина торфокрихти з "кротовин", 1 частина перегною, або компостної землі, та одна частина річкового піску. Не забудьте продезінфікувати насіння 1%-вим розчином марганцевокислого калію впродовж 20-25 хв., після чого ретельно промийте його. В подальшому намочіть насіння у стимуляторі росту в талій холодній сніговій воді.

Для набрякання насіння помістіть його у вологу марлю біля батареї на 3 доби. Потім набрякле насіння поставте для загартування в холодильник при температурі 00С і тримайте до сівби 3-4 доби. У день сівби ящики вщерть заповніть ґрунтосумішшю, полийте ґрунт крутим окропом, дайте охолонути і після чого висівайте насіння у борозенки на глибину 1-1,5 см з міжряддями 5 см, загорніть насіння та при необхідності полийте теплою водою. Не забудьте ящики накрити поліетиленовою плівкою і поставити їх поблизу батареї, аби дотримуватись температурного режиму 25-28оС.

 

До уваги
Посівний календарРадимо прочитати нашу статтю "Посівний календар на 2019 рік", у якій ви зможете дізнатись коли садити помідори, огірки, перець, капусту, сальвію, вербену, петунію, в умовах українського клімату.

Через 3-7 днів після висівання, коли починають з’являтися сходи, поставте ящики на підвіконня і поступово зніміть поліетиленову плівку. Температура повітря, де знаходиться розсада, має становити 16-18о С. Достатня кількість світла і помірна температура не дадуть змоги витягуватись розсаді. Не забувайте періодично 1-2 рази на день відкривати квартирку і провітрювати. Вже через 10-15 днів після сівби зробіть перше проривання рослин, залишаючи міцніші. При поливі використовуйте розчин попелу: 1 ст. ложка на півлітра рідини. Поливайте розсаду сніговою або дощовою водою під корінь як тільки підсохне верхній шар ґрунту: на початку розвитку рослин – рідко,  а потім частіше. Встановлено, що кращими якостями відрізняється розсада перцю, вирощена на помірно зволоженому ґрунті, ніж на вологому.   

 

чим підживити перець на городі

Чим підживити перець?

 

Розглянемо підгодівлю цієї культури при вирощуванні в теплиці, а також при вирощуванні його в відкритому грунті.

Підживлення перців в теплиці. Перець любить тепло, але крім цього йому необхідний повний комплекс поживних речовин, які дозволять досягти гарних результатів при вирощуванні цієї культури.

При вирощуванні культури в теплиці, потрібно правильно доглядати за рослинами своєчасно вносячи потрібні добрива. Склад корисних речовин залежить від віку, сорту рослини, величини дозрівають плодів і погоди, що не менш важливо. Як приклад, при стійкій похмурій погоді необхідно підвищити дозу калію на 20 відсотків по відношенню до рекомендованої. При сонячній погоді дозу калію зменшують на такий же відсоток.

Пам'ятайте, при вирощуванні перців в теплиці кожні з груп речовин діють по-різному, наприклад, мінеральні речовини сприяють гарному росту рослини, органічні - впливають на формування врожаю.

Першу підгодівлю слід проводити через два тижні після того, як розсада висаджена. Для підгодівлі слід використовувати розчин пташиного посліду, який змішують з водою в пропорції 1:15, або рідкого коров'яку 1:10 відповідно. Такі розчини складаються з цілого комплексу корисних речовин, які необхідні для розвитку і зростання. Також можна використовувати суперфосфат, змішуваний з сульфатом калію, за умови, що грунт вже добре заправлена ​​добривами.

Друга підгодівля перцю теж має великий вплив на рослину, її проводять після закінчення двох тижнів після цвітіння. Для цього використовують розчин коров'яку, змішаний з мінеральними добривами. Третій раз рослини підживлюють, коли починається збір першого врожаю, застосовують такий же склад, як і в другому випадку. При необхідності, на збіднених землях роблять четверту підживлення рослин, для цього змішують мінеральні добрива з суперфосфатом.

Якщо ви помітили, що перці швидко ростуть, але не цвітуть, припиніть годувати їх азотними добривами, використовуйте для цього водний розчин з вмістом суперфосфату.

Підживлення перцю у відкритому грунті. Через 15 днів після висадки розсади в грунт слід перший раз удобрити кущики перцю. Для цього знадобиться розчин, приготовлений з двох чайних ложок карбаміду і такої ж кількості суперфосфату, розведених в 10 літрах води. Під кожну рослину необхідно внести літр приготовленого складу.

Другу підгодівлю слід проводити, коли перці масово зацвітуть. Потрібно розчинити по чайній ложці карбаміду і сульфату калію, разом з двома столовими ложками суперфосфату в 10 літрах води. Норма витрати та ж що і при першій підгодівлі.

Третю підгодівлю проводять при появі перших плодів. Використовують по дві чайних ложки наступних речовин: калійна сіль, суперфосфат. Суміш розчиняють в 10 літрах води.

При відставанні розсади в зростанні, при проведенні підгодівлі, обприскують рослини розчином карбаміду (30 грамів на відро води). Обробку проводять щодня під вечір протягом 5-7 днів.

  

 

Коли сіяти перець у 2019 році

Місяць посіву

Сприятливі дні

Несприятливі дні

Перець

січень

25,24,30

6,13,16

лютий

1,4,5,6,9,23,24

17,25

березень

4,5,7,9,12,13,22,25

1,6,17,26,27

квітень

1,2,3-6,10,11,15,21  22,23,24,29,30

травень

1,2,3,5,6,7,9,12,15 10,22,23

 

 

Категорія: Овочівництво | 2011-01-22 Автор: |
Переглядів: 20308 | Рейтинг: Публікація 4.3/5| Оцінили: 17 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
Admin пишет: | 2014-02-09 | 22:30 #1 Страница с комментарием مٌزعج
Admin Коли треба сіяти перець? Дізнайтесь, прочитавши нашу статтю!
Like | 0
e border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Як Вас звати?*: Email *:
Код *: